Firmaet ble etablert i 1991 som Jolø Maskin as med domenenavn JOLO.NO. Hovedprodukter var da pumper, mekaniske tetninger, flowmeter og sentralsmøreanlegg fra Safematic OY. I 2004 valgte vi å bytte navn på firma til ELBA AS, men beholde JOLO.NO

Jolo.no benytter vi i dag for markedsføringen av våre pumper, mekaniske tetninger, flowmeter og øvrige produkter så som lystårn og strømaggregater. Under Elba.no domene har vi bibeholdt alt for smøring, smøreteknikk og sentralsmøring.

Vi holder til i trivelige lokaler i Vestfossen, som er 3 mil utenfor Drammen på vei mot Kongsberg. Der disponerer vi et bygg 2900 m2 fordelt på verksted, utvikling/service, lager, montasjehall og kontorlokaler.

Flowmeter er en produktgruppe som har vokst bra de senere årene. Med en fleksibel leverandør som Kytola Oy, Finland leverer vi til en rekke applikasjoner med luft, gasser og væsker.

Våre salgs og leveringsbetingelser

Leif Børre Andersen

Daglig leder
Tlf: 90623277
borre@elba.no

Ronny Thoresen

Salgsingenør
Tlf: 91367138
ronny@elba.no

Are Andersen

Salg
Tlf: 48318288
are@elba.no

Linn Tandberg

Ordremottaker/lager
linn@elba.no

Marianne Andersen

Kontormedarbeider

Eva Hansen

Regnskap
Tlf: 99166310
eva@elba.no

Marius Røkeberg

Senior montør
marius@elba.no

Christoffer Iversen

Montør
christoffer@elba.no

Kjell Andersen

Plate og sveis

Gjermund Teien

Maskinering

NOEN AV VÅRE LEVERANDØRER